Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania zaoszczędzają Państwo dużo czasu, który może zostać przeznaczony na realizację innych zadań w inwestycji. Klapy są lekkie, posiadają bardzo stabilną ramę aluminiową, montaż jest szybki i łatwy oraz jednopłaszczyznowy. Zapewniamy szybki czas realizacji zamówień. Skrzydło drzwiowe do rozmiaru 40 x 40 cm. nie wymaga szpachlowania.

Zalety:
Klap jest bardzo mało widoczna po montażu. Jednopłaszczyznowy montaż w ścianach i sufitach.
Stabilna rama aluminiowa. Możliwość prawo lub lewostronnego otwierania przy montażu w ścianie.
L
epsza ochrona przed uszkodzeniem lub wypadnięciem skrzydła drzwiowego gk dzięki trwałemu zamocowaniu do ramy zewnętrznej

Zastosowanie: 
Klapa może być z powodzeniem stosowana w ścianach i sufitach (bez możliwości wchodzenia).

Między ramą a skrzydłem drzwiowym jest szczelina szerokości 1,5 mm.

Zakryte zamki zapadkowe otwierają klapę po jej naciśnięciu. Klapa nie posiada odporności ogniowej.

Opis produktu:

Klapa rewizyjna składa się z aluminiowych profili z wkładką z płyty gipsowo-kartonowej H2 (GKBl)12,5 mm, 15 mm lub 25 mm lub bez wkładki oraz dwóch zamków zapadkowych. Każda z 2 ram klapy rewizyjnej składa się z 4 części połączonych specjalną metodą spawania. Od wielkości 300 x 300 mm klapy posiadają zabezpieczenie przed spadnięciem w postaci linki. Aby zapobiec ewentualnym wypadkom, należy je zawiesić po każdym otwarciu skrzydła drzwiowego.

 

Wymiary:
Uwaga:  Na zamówienie możliwe jest wykonanie klap o dowolnych rozmiarach.Klapy rewizyjne nadają się jedynie do montażu w ścianach i sufitach GK. Montaż klapy w podłodze jest wykluczony.

 

Ogólne zasady użytkowania:

 

1) Otwór montażowy przygotowany pod montaż klapy rewizyjnej powinien być większy o 10 mm od wymiaru skrzydła drzwiowego.

2) Klapę montuje się za pomocą śrub szybkiego montażu.

3) Klapa otwiera się po naciśnięciu skrzydła drzwiowego dzięki zamontowanym dwóm zamkom sprężynowo-zatrzaskowym.

4) Aby całkowicie otworzyć klapę rewizyjną pod kątem 90 stopni należy odpiąć linkę

zabezpieczającą.

5) Po każdorazowym użyciu klapy należy ponownie zapiąć linkę zabezpieczającą.

Materiał :

1) Klapa rewizyjna składa się z dwóch ram: zewnętrznej ? ościeżnicowej oraz wewnętrznej stanowiącej ramę konstrukcyjną.

2) Obie ramy klapy rewizyjnej wykonano z aluminiowych kątowników. Każda rama składa się z czterech pojedynczych części, trwale połączonych ze sobą specjalną metodą spawania (WIG).

3) Skrzydło drzwiowe osadzone jest na zawiasach- aluminiowych bolcach o średnicy 6 mm.

4) Wypełnienie klapy stanowią płyty gipsowo-kartonowe GKBI o grubości 12,5, 15

lub 2 x 12,5 mm. Płyty o grubości 12,5 oraz 15 mm wkleja się do aluminiowej ramy, natomiast klapy z wkładką 2 x 12,5 mm wykonuje się jako skręcane śrubami. Do tego celu używa się śrub szybkiego montażu 3,5x25mm. Dodatkowo do śrub stosuje się osłonki ochronne (zaślepki wpuszczane).

5) Do klapy rewizyjnej zastosowano 2 szt. zamknięć zatrzaskowo sprężynowych typu MINI LATSCH. Przymocowano je wkrętami samowiercącymi 2,9 x 19 mm dospecjalnie przygotowanych kątowników aluminiowych 40 x 20 x 2 mm o długości 30 mm, które przyspawano metodą TIG do zewnętrznej ramy z kątowników aluminiowych. Plastikowe elementy zamykające (stanowiące część zamka) przykręcono do wewnętrznej ramy z kątowników aluminiowych przy pomocy wkrętów samowiercących 2.9 x 13 mm.

6) Przy klapie rewizyjnej od wymiaru skrzydła drzwiowego 300 x 300 mm dodatkowo zastosowano zabezpieczenie przed wypadaniem skrzydła drzwiowego w postaci linki stalowej (1,5 mm), do której po obu końcach przymocowano końcówki kablowe rurowe. Jeden koniec linki stalowej przymocowano przy pomocy śrub z łbem soczewkowym 3,5 x 9,5 mm do ramy zewnętrznej, a drugi przy pomocy karabińczyka 4 x 40 mm do części zawieszenia na ramie wewnętrznej.